Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20
Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Pedagogická rada
21 22 23
24
Školní jídelna a odhlašování obědů na poslední týden
25
Školní jídelna a odhlašování obědů na poslední týden
26
Školní jídelna a odhlašování obědů na poslední týden
27
Školní jídelna a odhlašování obědů na poslední týden
28
Školní jídelna a odhlašování obědů na poslední týden
Organizace školní družiny 28. 6.
Závěr školního roku 2023/24
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktivity školy > Školní cizojazyčná knihovna

Školné cizojazyčná knihovna

Cizojazyčná knihovna

Milí čtenáři a milé čtenářky,

v letošním školním roce se nám podařilo rozšířit naši školní sbírku knih o další tituly v anglickém, německém a ruském jazyce. U části titulů se jedná o tzv. zjednodušený text přizpůsobený různým úrovním znalostí cizího jazyka čtenářů, druhá část je klasická cizojazyčná literatura  v originálním znění. K dispozici jsou pohádky, příběhy, bajky, detektivky, cestopisy, časopisy, učebnice s testy pro přípravu na jazykové zkoušky (Starters, Movers, Flyers, KET, PET,…), knihy s reáliemi anglicky a německy mluvících zemí,…

Jistě si na své přijdou malí i velcí čtenáři!

Cizojazyčná knihovna

K některým knihám  je také k dispozici poslechové CD, které můžete poslouchat současně s četbou nebo si je pouštět samostatně například při cestách autem, a přirozeným způsobem si tak osvojit správnou výslovnost. Čtením a poslechem zjednodušených i originálních příběhů máte možnost rozšířit si slovní zásobu, zlepšit dovednost ve čtení, psaní, gramatice a poslechu, začnete v cizím jazyce myslet, výrazně se zvýší i jistota při mluvení. Učení v tomto případě vůbec není nuda!

Při výběru knih je důležité, aby nebyly zbytečně těžké a odpovídaly možnostem každého čtenáře. Seznam knih k zapůjčení je pro lepší přehlednost rozdělen podle jednotlivých úrovní: zjednodušená četba od nejjednodušší úrovně 1 po nejnáročnější úroveň 6 a dále knihy v originálním znění.

Ráda odpovím na Vaše dotazy týkající se cizojazyčné četby a poradím s výběrem té nejvhodnější knihy (Mgr. Lucie Vaňková).

Seznam všech titulů najdete zde (PDF) (aktualizováno k 9. 1. 2023). Tento seznam je pravidelně aktualizován a najdete ho i na vývěsce vedle cizojazyčné knihovny v přízemí. Žáci si knihy mohou vypůjčit kdykoli během přestávek u paní učitelky Lucie Vaňkové (přízemí, kabinet č. 107)

Come, borrow a book and enjoy reading it!

Cizojazyčná knihovna Cizojazyčná knihovna