Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11
Jarní prázdniny
Anketa Zlatý Ámos
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Velikonoční prázdniny
29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktivity školy > Školní cizojazyčná knihovna

Školné cizojazyčná knihovna

Cizojazyčná knihovna

Milí čtenáři a milé čtenářky,

v letošním školním roce se nám podařilo rozšířit naši školní sbírku knih o další tituly v anglickém, německém a ruském jazyce. U části titulů se jedná o tzv. zjednodušený text přizpůsobený různým úrovním znalostí cizího jazyka čtenářů, druhá část je klasická cizojazyčná literatura  v originálním znění. K dispozici jsou pohádky, příběhy, bajky, detektivky, cestopisy, časopisy, učebnice s testy pro přípravu na jazykové zkoušky (Starters, Movers, Flyers, KET, PET,…), knihy s reáliemi anglicky a německy mluvících zemí,…

Jistě si na své přijdou malí i velcí čtenáři!

Cizojazyčná knihovna

K některým knihám  je také k dispozici poslechové CD, které můžete poslouchat současně s četbou nebo si je pouštět samostatně například při cestách autem, a přirozeným způsobem si tak osvojit správnou výslovnost. Čtením a poslechem zjednodušených i originálních příběhů máte možnost rozšířit si slovní zásobu, zlepšit dovednost ve čtení, psaní, gramatice a poslechu, začnete v cizím jazyce myslet, výrazně se zvýší i jistota při mluvení. Učení v tomto případě vůbec není nuda!

Při výběru knih je důležité, aby nebyly zbytečně těžké a odpovídaly možnostem každého čtenáře. Seznam knih k zapůjčení je pro lepší přehlednost rozdělen podle jednotlivých úrovní: zjednodušená četba od nejjednodušší úrovně 1 po nejnáročnější úroveň 6 a dále knihy v originálním znění.

Ráda odpovím na Vaše dotazy týkající se cizojazyčné četby a poradím s výběrem té nejvhodnější knihy (Mgr. Lucie Vaňková).

Seznam všech titulů najdete zde (PDF) (aktualizováno k 9. 1. 2023). Tento seznam je pravidelně aktualizován a najdete ho i na vývěsce vedle cizojazyčné knihovny v přízemí. Žáci si knihy mohou vypůjčit kdykoli během přestávek u paní učitelky Lucie Vaňkové (přízemí, kabinet č. 107)

Come, borrow a book and enjoy reading it!

Cizojazyčná knihovna Cizojazyčná knihovna