Drobečková navigace

Základní škola > Aktivity školy > Školní cizojazyčná knihovna

         Cizojazyčná knihovna1.jpg

Milí čtenáři a milé čtenářky,

v letošním školním roce se nám podařilo rozšířit naši školní sbírku knih o další tituly v anglickém, německém a ruském jazyce. U části titulů se jedná o tzv. zjednodušený text přizpůsobený různým úrovním znalostí cizího jazyka čtenářů, druhá část je klasická cizojazyčná literatura  v originálním znění. K dispozici jsou pohádky, příběhy, bajky, detektivky, cestopisy, časopisy, učebnice s testy pro přípravu na jazykové zkoušky (Starters, Movers, Flyers, KET, PET,…), knihy s reáliemi anglicky a německy mluvících zemí,…

Jistě si na své přijdou malí i velcí čtenáři!2.jpg

K některým knihám  je také k dispozici poslechové CD, které můžete poslouchat současně s četbou nebo si je pouštět samostatně například při cestách autem, a přirozeným způsobem si tak osvojit správnou výslovnost. Čtením a poslechem zjednodušených i originálních příběhů máte možnost rozšířit si slovní zásobu, zlepšit dovednost ve čtení, psaní, gramatice a poslechu, začnete v cizím jazyce myslet, výrazně se zvýší i jistota při mluvení. Učení v tomto případě vůbec není nuda!

Při výběru knih je důležité, aby nebyly zbytečně těžké a odpovídaly možnostem každého čtenáře. Seznam knih k zapůjčení je pro lepší přehlednost rozdělen podle jednotlivých úrovní: zjednodušená četba od nejjednodušší úrovně 1 po nejnáročnější úroveň 6 a dále knihy v originálním znění.

Ráda odpovím na Vaše dotazy týkající se cizojazyčné četby a poradím s výběrem té nejvhodnější knihy (Mgr. Lucie Vaňková).

Seznam všech titulů najdete ZDE (aktualizováno k 9. 1. 2023). Tento seznam je pravidelně aktualizován a najdete ho i na vývěsce vedle cizojazyčné knihovny v přízemí. Žáci si knihy mohou vypůjčit kdykoli během přestávek u paní učitelky Lucie Vaňkové (přízemí, kabinet č. 107)

Come, borrow a book and enjoy reading it!4.jpg

 3.jpg