Drobečková navigace

Základní škola > Aktivity školy > Regionální fotbalová akademie Jihočeského kraje

Regionální fotbalová akademie Jihočeského kraje

Od 1. září 2016 jsou otevřeny na naší škole dvě třídy Fotbalové akademie Jihočeského kraje. Jedná se o jednu třídu osmou a jednu devátou. 

 Akademie je určena pro 25 hráčů z každé kategorie U14 a U15 (maximálně 50 hráčů) zahrnující věkovou kategorii od 13 až do 15 let. Cílem regionální akademie je přivést nejtalentovanější hráče z jednoho regionu do společné školy a umožnit jim společný vzdělávací a tréninkový proces i pro talenty z větší dojezdové vzdálenosti. Hráči se sejdou v pondělí ráno ve škole a tráví spolu čas až do pátečního odpoledne, kdy opouští akademii a vracejí se zpět do svých mateřských klubů, kde absolvují předzápasový trénink a poté o víkend i samotné mistrovské utkání. Chlapci během jednoho týdne mají 8 hodin rozmanité sportovní výuky, včetně gymnastiky, dynamické síly, core tréninku, úpolů, kompenzačních cvičení, atletické průpravy, individuální techniky, psychologie, stravování a taktické přípravy. Tyto hodiny vedou přímo trenéři akademie (dosazeni FAČR). Program v akademii je velice náročný, jelikož hráči vstávají až čtyřikrát týdně na nultou hodinu od 7 hod. ráno a tomu je uzpůsobený celý režim. Pondělní odpoledne je věnováno regeneraci - bazén a práce s fyzioterapeutem a nechybí prostor pro konzultace s psycholožkou.

Od 1. září 2017 přibyly ještě další dvě fotbalové třídy pro mladší hráče a to 6. a 7. třída. Zde spolupracujeme především s SK Dynamo České Budějovice. V posledních letech se počet žáků ve všech fotbalových třídách pohybuje v rozmezí 75 - 82 žáků a v posledních letech i žákyň.

 Vize

 OH_Lipno_12.8.2016_fotbal_Dynamo_CB___Repre_1996_285.JPGKoncentrace největších fotbalových talentů na jednom místě a jejich výchova v jedné z klíčových fází kariéry za dohledu špičkových odborníků a odpovídajících podmínkách - takový je smysl Fotbalových akademií FAČR.

 

 

Kontakty

Web RFA České Budějovice

Facebook RFA České Budějovice

Logo_SP_obdelnik (1).jpg

Office365Logoj.jpg

baka_ico.png

Plán akcí školního projektu pro volný čas DRAK

Rozpis akcí DRAKa

Školní parlament se uskuteční v pondělí 25. 9. 2023 od 14 hod.

Kroužek FLORBALU začíná od pondělí 2. 10. 2023.

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Fotbalová akademie a fotbalové třídy
Od září 2016 jsou na naší škole otevřeny dvě třídy fotbalové akdemie (jedna osmá a jedna devátá třída). Od roku 2017 byly navíc ještě otevřeny v 6. a 7. ročníku fotbalové třídy.